Lenka Hájková | | Žačky - žákovská liga

3. kolo Žákovské ligy starších žákyní

V sobotu 12. února odjelo neúplné družstvo starších žákyní k 3. kolu Žákovské ligy. Přes velké
množství omluvenek od starších žaček je tak doplnilo hned 5 děvčat ročníkově spadajících ještě do
mladších žákyní. V tomto kole jsme zavítali až do Plzně, kde jsme se v neděli 13. 2. střetli s týmy z
Mělníku, Kynžvartu, Hájí Praha a domácí Plzně.

V prvním utkání nás čekal jeden z nejsilnějších soupeřů v Žákovské lize, aspirant na celkové
vítězství, družstvo Plzně. Vývoj utkání byl od prvních minut plně v režii domácích děvčat, kdy o výsledku
utkání bylo rozhodnuto již po prvním poločase (1:15). V podobném duchu se nesl i poločas druhý a naše
prohra 6:26 byla zasloužená. Ve druhém utkání nás čekala děvčata z Kynžvartu. Ivančické házenkářky
bohužel nezachytily začátek utkání a již po poločase prohrávaly o 10 branek (7:17). Druhý poločas přinesl zlepšený výkon našich děvčat a výsledek 11:11, bohužel však v celkovém skóre jsme prohrály o
zmíněných 10 branek (18:28). Ve třetím utkání nás čekal pražský tým Háje Praha. Soupeř nám známý již z kvalifikace Žákovské ligy. Ivančické házenkářky v tomto utkání předvedly nejlepší výkon na turnaji.
Utkání však skončilo vítězstvím Hájů 26:21. Ve čtvrtém a současně posledním utkání nás čekalo družstvo Mělníku. Za vítězství 23:12 si ivančická děvčata odvezla z turnaje do konečné tabulky alespoň dva body.

Výkony našich děvčat rozhodně nebyly ideální. Doufejme, že se zlepší docházka na tréninky,
zapracujeme na herních činnostech, kde máme velké nedostatky, a v dalších kolech Žákovské ligy ještě
zabojujeme o další body.

DHC Plzeň - HK Ivančice 26:6
Sestava a branky: Stachová, Burešová – Svobodová 2, Knotková 2/1, Dotramy, Zajícová, Urbanová,
Nováková, Evstafeva, Čožíková K. 1, Hrdá 1, Holá, Feithová

HK Ivančice – TJ Sokol Lázně Kynžvart 18:28
Sestava a branky: Stachová, Burešová – Svobodová 2, Knotková 1, Dotramy 5/1, Zajícová 3,     Urbanová 1, Nováková, Evstafeva, Čožíková K., Hrdá 4, Holá, Feithová 2

HK Ivančice – HC Háje Praha 21:26
Sestava a branky: Stachová, Burešová – Svobodová 1, Knotková 6, Dotramy 6, Zajícová, Urbanová 3/1,
Nováková, Evstafeva, Čožíková K., Hrdá 2, Holá 1, Feithová 2

Házená Mělník - HK Ivančice 12:23
Sestava a branky: Stachová, Burešová – Svobodová 4, Knotková 5/1, Dotramy 3, Zajícová 1,