Jiří Obršlík | | Žačky

HK Ivančice : SKH Velká nad Veličkou

Žačky...

HK Ivančice : SKH Velká nad Veličkou 21:17 (13:6)

Mlžky zahájily sezónu v nových dresech na domácí půdě proti družstvu z Veličky. Celý tým byl před zápasem lehce nervózní z důvodu změny pravidel pro letošní sezónu. Nově se 1/3 zápasu hraje osobní obrana po celém hřišti s jednoúderovým driblingem.

Od začátku zápasu naše družstvo udržovalo mírné vedení a před osobní obranou, která začíná ve 13 min. vedlo 6:4. Po výborně zahrané osobce v závěru poločasu jsme navýšili vedení na 13:6. Ve druhém poločase se do hry zapojila všechna děvčata ze střídačky. Vlivem drobných nepřesností, jsme dovolili soupeři zkorigovat konečný výsledek na 21:17.

Děvčata předvedla velmi dobrý týmový výkon, protože na vstřelených brankách se podílelo 11 ze 13 hráček v poli.

Příští víkend hráčky jedou poměřit síly na turnaj do Žirovnice, kde odehrají 8 zápasů.

HK Ivančice : SKH Velká nad Veličkou 4:26 (1:13)

Družstvo stržek má v letošním ročníku pouze 6 hráček. Družstvo doplňují hráčky mlžek ročníku 2005. Při prvním domácím zápase jsme přivítali ambiciosní družstvo z Veličky. Hned při nástupu byla patrná výšková a fyzická převaha hostů. Naše hráčky nastoupily s velkým respektem a po technických chybách se valil jeden rychlý protiútok za druhým na naši brankářku. Postupně naše hráčky zlepšovaly hru, ale nemohly se prosadit proti výborně chytající brankářce soupeře, kterou po překonání zastupovala branková konstrukce (5x). Poločasový výsledek 1:13 byl nemilosrdný.

Ve druhém poločase děvčata bojovala, ale proti silnějšímu soupeři rychle docházely síly a hlavně se začal projevovat předchozí odehraný zápas za mlžky. Zápas skončil výsledkem 4:26.

Hráčky i přesto můžeme pochválit za bojovnost v celém zápase a pogratulovat brankářce Gabči za výborný výkon.