Jiří Obršlík | | Dorostenky

Domácí premiéru zvládla děvčata na výbornou

Starší dorostenky...

V prvním utkání sezóny, nově v kategorii st. dorostenek, jsme hostili soupeře z Hlučína.

Jestli mě paměť neklame, tak jsme se s tímto moravskoslezkým týmem, trochu paradoxně za 8 let putování ivančické dívčí házené po vlastech českých, nikdy nepotkali.

I přes tento náš malý hendikep můžeme konstatovat, že jsme po celou dobu utkání měli jak herní tak brankovou převahu. Poločas 17:13, konečný stav pak s rozdílem 14ti branek (36:22) toto konstatování jen potvrzuje.

Některé pasáže utkání, zejména pak v prvním poločase, nám a hlavně ivančickým hráčkám jasně ukázaly, že souboje s hráčkami o rok staršími, budou na obou brankovištích hlavně fyzicky nesmírně náročné a jistě budou i víc bolet.

Žádné vítězství se v této vyšší kategorii rozhodně nebude rodit lehce.

Střelecky se v zápase dařilo nejen oporám týmu, ale i mladším hráčkám, které už měly v nohách svoje utkání za ml.dorostenky.

Po ročním nevyhnutném hostování se do sestavy vrací Hanka Patočková z Třebíče a to, že v Meziříčí nic nezapomněla, ukazují čtyři branky v síti Hlučína.

První krok se v neděli vydařil, tak ať Vám to holky šlape.