Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Okénko dívčí házené

25.05.2018 | Pavel Vavroušek

Házenkářský desetiboj...

Novodobá ivančická dívčí házená oslavila loni na podzim 10 let účinkování. S železnou pravidelností přikládáme vyčet úspěchů, jak ze zlatých let 1959 – 1962, tak nedávné úspěšné historie. Nežijeme jen ze vzpomínek. Vytváříme podmínky, připravujeme projekty, plány a určujeme cíle. Tedy co nás čeká ještě do prázdnin? Vlajková loď klubu – mladší žačky jako jediný tým bral v letošní soutěžní sezóně medaili. Letos stříbrnou. A jako vítěz kvalifikace se ve dnech 1.-3.6.2018 zúčastní republikového finále v házenkářském desetiboji v Plzni. Již posedmé v desetileté historii se zúčastní ivančické házenkářky této finálové mládežnické akce. Na toto mistrovství ČR pilně hráčky trénují ve velkém očekávání.

Další velkou házenkářskou akcí je Republikové finále středních škol, které organizuje AŠSK (Asociace středních Škol a Sportovních Klubů). To se uskuteční v příštím roce ve dnech 16.-17.4.2019 v městské sportovní hale. Pořadatelem je ivančické Gymnázium Jana Blahoslava, organizační a provozní činnosti zajistí náš házenkářský klub. Jde o významnou sportovní událost, které se vedle finálových účastníků zúčastní řada významných osobností v oblasti sportu a školství. Pod značkou jednotlivých škol jsou samozřejmě schované převážně interligové házenkářské kluby, žákyněmi jsou pochopitelně elitní hráčky z tréninkových center mládeže (TCM) a budoucí hráčky nejvyšší házenkářské soutěže. Takže nás čeká skvělá akce. Pro fanouška i plejáda dorosteneckých reprezentantek. Samozřejmou třešničkou na tomto dortu je účast ivančických házenkářek – studentek našeho gymnázia, které jako hráčky pořadatele mají finálovou účast jistou. Takže věříme, že tomuto lákadlu neodolá ani široká veřejnost a ani školy. Akce podobného formátu se organizují vždy s dostatečným předstihem, aby se na nic nezapomnělo. Do Ivančic se sjede minimálně na 130 hostů. Je nutné vše připravit jak po stránce sportovní, tak společenské. Držíme palce mladším žačkám v Plzni a také úspěšné uspořádání republikového finále středních škol včetně očekávaného výsledku.


 
 
HK Ivančice - kontakt: hk.ivancice@seznam.cz RSS