Jiří Obršlík | | Žačky | Žačky - turnaje

Žirovnice 2018

Starší žačky...

V uplynulém víkendu zahájily mladší i starší žačky sezónu prvními zápasy.

Starší žačky se zúčastnily kvalitně obsazeného turnaje v Žirovnici spolu s dalšími 8 týmy z České republiky, Slovenska a Polska. Děvčata odehrála 8 těžkých utkání a obsadila pěkné 6. místo. Turnaj lze z našeho pohledu rozdělit na dvě naprosto odlišné části. Během pátku a sobotního dopoledne jsme odehrály tři utkání, ve kterých nám příliš nefungovala obrana, kupily jsme technické chyby a všechna tři utkání bohužel skončila naší porážkou. Poté následoval zápas s Pardubicemi, který přinesl zlom v naší hře. Děvčata skvěle pracovala v obraně a za zády je podpořila skvěle chytající brankářka. V útoku jsme začaly využívat secvičené kombinace, které ve většině případů přinesly gólový úspěch.  Především druhá půlka turnaje byla z našeho pohledu velmi povedená, kdy děvčata předváděla pohlednou házenou. Tímto bych chtěla všechny hráčky pochválit za předvedené výkony a doufám, že se stejnou bojovností a nasazením nastoupí do mistrovských utkání, která je v nejbližší době čekají. Na turnaji byla navíc Gabča Velebová oceněna jako „Objev turnaje“.

Sestava a branky:

Velebová – Doležalová 6, Navasardyanová 12, Vaňková 4, Kusslová 12, Weberová 8, Svobodová, Vavroušková 15, Šteflová 11, Cvrkalová 6

Výsledky:

HKI – Žirovnice 10:11; HKI – Třeboň 6:13; HKI – Plzeň 6:13, HKI – Pardubice 9:9; HKI – PogoňZabrze 12:3; HKI – Stupava 9:12; HKI – Písek 12:7; HKI – Č. Budějovice 9:3

Během probíhajícího turnaje starších žaček v Žirovnici jsme byly nuceny odjet se třemi hráčkami (pomáhající mladší žačky Nela, Marťa a Viki) odehrát mistrovské utkání mladších žaček do brněnských Bohunic. Utkání bylo od první do poslední minuty zcela v naší režii a již po prvním poločase bylo jasné, kdo získá první ligové body. Zápas skončil naším přesvědčivým vítězstvím 23:7. Pozitivní bylo, že kromě brankářek se gólově prosadila všechna děvčata, která k utkání nastoupila.