Jiří Obršlík | | Žačky | Žačky - žákovská liga

1.kolo žákovské ligy Žirovnice

Starší žačky...

V sobotu 1. prosince se družstvo starších žaček vydalo na svou poslední akci v tomto kalendářním roce. V Žirovnici jsme odehrály první kolo žákovské ligy, kde nás čekali celkem čtyři soupeři – Kobylisy, Žirovnice, Zlín a Písek „B“.

V prvním utkání děvčata nastoupila proti družstvu z pražských Kobylis. Po vlažnějším prvním poločase, který jsme vyhrály pouze 4:2, jsme v druhém poločase naši hru zlepšily a soupeři odskočily až na konečných 16:5. Ve druhém utkání nás čekalo družstvo Písku B, které jsme minulý týden porazily na našem domácím turnaji. Bohužel jsme neproměnily spoustu vyložených brankových příležitostí a utkání tak skončilonaší prohrou 11:15. Ve třetím zápase jsme narazily na domácí družstvo Žirovnice. V letošní sezóně jsme se již dvakrát na turnajích potkaly a vždy odešlo vítězně družstvo soupeřů. Tentokrát jsme chtěly vyhrát my. Bohužel špatný první poločas z naší strany způsobil, že jsme po zbytek zápasu soupeřky jen dotahovaly, což se nepodařilo a nakonec jsme prohrály 16:20. V posledním utkání nás čekaly soupeřky ze Zlína. Do zápasujsme opět špatně vstoupily a již po 12 minutách bylo v podstatě o vítězi utkání rozhodnuto. Na tabuli v tu chvíli svítilo skóre 1:11. Děvčata zlepšenou hrou pak dokázala se soupeřem držet krok, ale na lepší výsledek než 12:22 to nestačilo.

Starší žačky si tak z prvního kola žákovské ligy odvážejí dva body za jednu výhru. Hned další příležitost připsat si další body budeme mít na začátku ledna, kdy se v neděli 13. 1. 2019 uskuteční druhé kolo žákovské ligy na domácí půdě v Moravském Krumlově.

HK Ivančice : TJ Sokol Kobylisy II.         16:5