Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Postupujeme do finále házenkářského desetiboje

23.03.2019 | Jiří Obršlík

Mladší žačky...

V sobotu 23. 3. 2019 se v ivančické hale konala kvalifikace házenkářského desetiboje. Naše mladší žačky se v ní utkaly s děvčaty ze Zlína. Vítěz kvalifikace si zajistil postup na finálový turnaj, který se koná na přelomu května a června v Plzni. Tohoto turnaje se účastní šest nejlepších družstev z České republiky a je vrcholem pro kategorii mladších žaček.

Domácí děvčata nastoupila v plné síle všech 13 hráček. Holky k desetiboji přistoupily zodpovědně, čemuž odpovídají i jejich naměřené výkony. Ve většině případů si vylepšily své nejlepší výkony, které předváděly v minulém roce a na trénincích, nebo se k nim alespoň přiblížily. Nerada chválím jednotlivce, ale jednoznačně nejlepší výkony na hřišti předváděla Nikola Fadrná a jen kousek za ní zaostaly Ema Kamencová a Nela Weberová, které svými výkony táhly domácí děvčata k jednoznačné výhře v kvalifikaci. Jak již název desetiboj napovídá, jedná se o deset disciplín. Pouze v jedné nás Zlín dokázal porazit, a to bylo hodnocení fair-play. Ivančické házenkářky tak suverénně ovládly kvalifikaci a na konci května se zúčastní finále.

Celý desetiboj odstartovala domácí děvčata v pětiskoku, kde dosáhla v průměru 10 nejlepších výsledků na hodnotu 9,94 m (Zlín 8,50 m). Následoval hod do dálky, kde naše děvčata naházela úctyhodných 27,86 m (Zlín 19,17 m). Po úvodních dvou disciplínách následovalo 10 minutové utkání, během něhož se hraje pouze osobní obrana. V utkání zvítězila domácí děvčata 9:2. Následovala disciplína shot-out, kterou opět s přehledem ovládly domácí hráčky (9:1). V házenkářském utkání, které v rámci desetiboje trvá 20 minut, nedala ivančická děvčata zlínským šanci a do konečné tabulky si připsala další dva body za výhru 19:5. V rámci utkání v osobce i házené se navíc hodnotí aktivita a fair play. Kvůli našim dvěma vyloučením ovládla hodnocení fair-play děvčata ze Zlína. Hodnocení aktivity, tedy kolik různých hráček během utkání v osobce a klasické házené vsítí branku, opět ovládly domácí holky. Disciplínu v běhu na 2 x 15 m ivančické dívky zvládly za 6,31 s (Zlín 6,92 s) a překážkovou dráhu za 31,03 s (Zlín 38,72 s). Před poslední disciplínou tak bylo o vítězi jasno, ale ani tady domácí hráčky nepolevily a v přesnosti střelby naházely v průměru 9 bodů (Zlín 6 bodů).

 

Za zmínku jistě stojí i účast našich starších žaček během sobotního dopoledne na RHC kempu v brněnských Bohunicích, kde trenérka vybírala děvčata na RHC turnaj, který se bude hrát v úterý 26. 3. 2019 v Bohunicích. Náš klub bude mít hned šestičlenné zastoupení.

 

Již v neděli pak pokračuje pro mladší i starší žačky jihomoravská krajská soutěž. Obě družstva nastoupí proti soupeřkám z Kuřimi a doufáme, že udrží jarní domácí neporazitelnost.


Lenka HájkováFOTKY
 
 
HK Ivančice - kontakt: ivancicehazena@gmail.com RSS