Jiří Obršlík | | Žačky | Žačky - žákovská liga

5. kolo žákovské ligy v Kunovicích

Starší žačky...

V sobotu 6. dubna odehrály starší žákyně 5. kolo žákovské ligy v Kunovicích. Soupeři jim byla družstva Holešova, Chebu, Velkého Meziříčí a domácích Kunovic. Nakonec jsme si po náročném dni odvezly do Ivančic krásných 6 bodů, čímž děvčata naplnila i očekávání trenérů.

V prvním utkání nás čekalo družstvo Holešova, se kterým jsme se zatímnikde nepotkaly. Během prvních minut se nám podařilo vsítit několik jednoduchých branek, vytvořit si dostatečný náskok a utkání v pohodě dovést do vítězného konce 25:8. Ve druhém utkání jsme nastoupily proti děvčatům z Velkého Meziříčí. Tato děvčata nás porazila na listopadovém domácím turnaji, ale tentokrát jsme jim porážku chtěly vrátit, a to se povedlo. Po prvním poločase jsme vedly 11:6, ve druhém poločase se nám podařilo náskok navýšit a zvítězit 23:12. V dalším utkání jsme nastoupily proti družstvu Chebu, které díky postavení v konečné tabulce bylo mírným favoritem. Diváci viděly bojovné a vyrovnané utkání, ve kterém se nám téměř celou dobu dařilo udržovat jednobrankový náskok. Soupeři se podařilo srovnat až v 8. minutě druhého poločasu. Ivančické házenkářky ale utkání dotáhly do vítězného konce 13:12, kdy se jim podařilo vsítit branku v poslední minutě utkání. Toto utkání nás však stálo spoustu sil, což se projevilo v posledním utkání s Kunovicemi, kdy jsme odehrály tragický první poločas, ve kterém nefungovalo vůbec nic. Poločas skončil 5:11, poté ale naše děvčata ještě přidala a podařilo se jim druhý poločas vyhrát 9:5, což nakonec bohuželk výhře nestačilo, a s Kunovicemi jsme prohrály 14:16.

Kromě prvního poločasu s Kunovicemi, kdy děvčata prostřílela velké množství příležitostí, předvedla velké množství technických chyb a nebyla schopna ubránit nejlepší hráčku soupeře, odehrála pěkná utkání. Stále máme na čem pracovat, ale utkání v žákovské lize nám ukazují, že jdeme správnou cestou a děvčata se stále posouvají výkonnostně nahoru.

Ve středu 10. 4. budou starší žačky dohrávat přeložené utkání v Bohunicích a následně v neděli 14. 4. nejprve mladší žákyně odehrají od 14.00 hod. důležité utkání proti Veselí nad Moravou a poté starší žákyně nastoupí od 15.30 hod. proti Měnínu. Pokud mladší žákyně nad soupeřem zvítězí, o jejich vítězství v soutěži již nebude pochyb.

HK Ivančice : TJ Holešov     25:8 (13:4)

Sestava a branky: Velebová Gabriela, Fadrná Nikola, Doležalová Klára 5, NavasardyanováViktoriya 2, Hacarová Adriana, Kusslová Nikola 3, Weberová Nela 2, Svobodová Martina 2, Kamencová Ema 4, Vavroušková Dorota, Klímová Aneta 1/1, Šteflová Zuzana 2, Cvrkalová Zuzana 4

HK Ivančice : TJ Sokol Velké Meziříčí        23:12 (11:6)

Sestava a branky: Velebová Gabriela, Fadrná Nikola, Doležalová Klára 3, NavasardyanováViktoriya 3, Hacarová Adriana 2, Kusslová Nikola 2, Weberová Nela 2, Svobodová Martina 1, Kamencová Ema 4, Vavroušková Dorota 3, Klímová Aneta, Šteflová Zuzana 2, Cvrkalová Zuzana 1

HK Ivančice : FK Hvězda Cheb      13:12 (8:7)

Sestava a branky: Velebová Gabriela, Fadrná Nikola, Doležalová Klára, NavasardyanováViktoriya 1, Hacarová Adriana, Kusslová Nikola 4/1, Weberová Nela 2, Svobodová Martina, Kamencová Ema 1, Vavroušková Dorota 4/3, Klímová Aneta 1, Šteflová Zuzana, Cvrkalová Zuzana

HK Ivančice : SHK Kunovice          14:16 (5:11)

Sestava a branky: Velebová Gabriela, Fadrná Nikola, Doležalová Klára, NavasardyanováViktoriya, Hacarová Adriana 1, Kusslová Nikola 4, Weberová Nela, Svobodová Martina, Kamencová Ema 3, Vavroušková Dorota 5/2, Klímová Aneta, Šteflová Zuzana 1, Cvrkalová Zuzana