Jiří Obršlík | | Žačky | Žačky - žákovská liga

Poslední kolo žákovské ligy 2018/2019

Starší žačky...

V sobotu 11. května bylo na programu poslední kolo žákovské ligy starších žákyní, které jsme pořádaly v azylu sportovní haly v Moravském Krumlově. Tentokrát nás čekala 4 těžká utkání proti soupeřům, kteří se všichni v konečné tabulce nachází nad ivančickými házenkářkami, jmenovitě proti týmům Sokol Poruba, DHC Plzeň, Sokol Vršovice a DHK Baník Most. V konkurenci těchto soupeřů jsme nakonec získaly pěkné dva body. Chybělo málo a mohly být čtyři, ale na kdyby se v házené nehraje.

V prvním utkání jsme nastoupily proti děvčatům z Plzně. K vidění bylo vyrovnané utkání, kdy si soupeř udržoval po celou dobu nad domácími děvčatydvoubrankový náskok. Bohužel jsme v utkání neproměnily spoustu vyložených brankových příležitostí a vytvořily mnoho technických chyb, které nám nedovolily dosáhnout na vítězství a na body. Utkání tak skončilo porážkou našich házenkářek o jediný gól 14:15. Ve druhém zápase nás čekali černí andělé, tedy děvčata z Mostu. Po velmi špatném vstupu do utkání, kdy jsme v 9. minutě prvního poločasu prohrávaly 1:8, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Našim holkám se pak alespoň podařilo výsledektrochu zkorigovat na konečných 9:18. Ve třetím utkání proti pražským Vršovicím nastoupily naše holky jako vyměněné. Po pěkných akcích a vysoké střelecké úspěšnosti již v poločase vedly 7:2. Ve svém povedeném výkonu pokračovaly i ve druhém poločase a nakonec vyhrály 20:9, a získaly tak dva body do konečné tabulky žákovské ligy. V posledním utkání proti družstvu Poruby byla vidět znatelná únava a i nějaké drobné bolístky. Až v posledních 3 minutách prvního poločasu nám porubská děvčata odskočila na 11:8. Naše děvčata už však ve druhém poločase neměla síly na zlepšení svého výkonu, a tak utkání skončilo rozdílem 5 branek 16:21.

Ivančická děvčata tak letos končí žákovskou ligu s 19 body z 24 utkání. Odehrát vyrovnaná utkání s kvalitními soupeři z celé České republikya nasbírat zkušenosti pro příští ročník, kde už bude naším cílem co nejlepší umístění, byla rozhodně cenná zkušenost pro všechny holky.

Příští týden odehrají starší žákyně poslední soutěžní utkání v krajské soutěži na půdě Kuřimi. Už s jistotou,bez ohledu na výsledek tohoto utkání, skončí v krajské soutěži na druhém místě ale jistě se se sezónou 2018/2019 budou chtít rozloučit vítězně!!!